source

21 COMMENTS

 1. İmanı olmayanlar ile münakaşa etmeyelim . Açık delil getirsek bile onlar sözlerinden donmezler. İşin güzel tarafı herkes ölecek . Ve bunlar Marks in son sözlerini bilmiyorlar . Bilseler farklı konuşurlardı .

 2. Çelişkiler var. Barış olduğu kadar savaş, kadını övdüğü kadar aşağılamalar, senin dinin sana dediği kadar yahudileri ve hristiyanlardan dost edinmeyin demesi, allah tüm kavimleri eşit yarattı diyip israiloğullarını zamanında üstün yaratıp ardından lanetlediği bakara suresi 47 ayete bakın anlarsınız yani ne bileyim ortada bırakıyor. Deizme kapı açıyor.

 3. Yeryüzünde binlerce din bulunmaktadır. Bu dinlerin hepsi kendi "iyi" lerine yönlendirme güdüsüyle hareket etmektedir. Bir şahsın tanrının oğlu olması, birinin öküze tapması, bir başkasının tanrıyla güreşmesi, birinin yıldırımlar atması, diğerinin çekicini savurması, bir başkasının insan kurban etmesi, bir başkasının kendi işlediği günahı başka bir insanın affetmesini beklemesi, birininde başını örtmesi kendi içinde normaldir. Buradaki esas herhangi bir dinin içindeki normalleri tartışmaksa bu yanlıştır. Çünkü her dinde kayıtsız şartsız inanma vardır. İslamda da böyledir. Onlar (Muttakiler) bilmediklerine inanırlar denilir.

  Bir ikincisi kadın nedir, saç nedir, örtme nedir, örtmeme nedir, örtse ne olur, örtmese ne olur, emir nedir, Allah nedir, imtihan nedir, bir şeyleri Allah için yapma nedir yani daha bunların cevabı yok ortada ama neden örtünme var, neden afaroz var, neden öküzün eti yenmez, neden domuz yenmez bu soruların sonu gelmez… öncelikle insan neden yaşar, neden bu dünyadadır, tanrı varsa neden vardır, ne istemektedir bunların cevabı verilse de sonra bu ayrıntı şeyler tartışılsa

  Bir üçüncüsü bu örtünme ayeti indiğinde ertesi gün bu ayetin indiği insan grubunun kadınları (sahabeler) ne yapmışlar, nasıl örtünmüşler, bu ayetten o zamanın diline göre ne anlamışlar, peygamberin eşleri kızları akrabaları ne yapmışlar herhalde en belirleyici bu olur anlamışsa bunlar anlamıştır, yok mu bu bilgi elimizde

  Dördüncüsü madem bu kitap arapçadan çok süryanice manalar içeriyorsa onlara gönderilseydi, ne diye araplara gönderildi tanrı yanıldı mı mantıklı mı?

 4. Bu oryantalistler çok güzel manipülasyon yapabiliyor. Bazılarının yıkanmış beyinlerindeki önyargılarını beslemişler. Yorumlara bakıyorum da "Adamlar tarafsız incelemiş, haklılar vb…" demişler. Yazık yazık.. Nerden tutsak elimizde kalacak hangi yanlısı düzeltsek vakit yetmeyecek. Bir gafil suyu kirletir hadi temizle temizleyebilirsen..

 5. Kendi dinleri hakkında böyle bir belgesel yapmamışlardır eminim. Hz. İsa dan sonra, özellikle ortaçağ da; Avrupa'da hristiyanların nasıl parça parça bölündüğünü, Papanın ve haçlı ordularının haksız ve adaletsiz eylemlerini, İspanya'da din adına başlatılan Müslüman ve Yahudi katliamlarını bir hatırlatsalar ya kendilerine! İngiltere kralı 8. Henry nin ikinci kez evlenmesi Papa ya göre yasak olduğundan Anglikan kilisesini kurduğunu felan söyleyin bi.

  Batılılar; Ortadoğu yu 150 yıldır fesat çıkararak mahvetti, şimdi işid i kurmuş, yönetiyorlar. Sonrada videolarını çekip bunları İslam'a mal etmeye çalışıyorlar. Bırakın bu insanları nasıl inanıyorlarsa öyle yaşasınlar. Hayatta herşey akıl ile izah ve intizam edilemez.

 6. Ayet; " SİZE SALDIRANLARLA savaşın" diyor.
  Din düşmanı terörist bu ayeti çarpıtarak gidip masumların içinde patlıyor.
  Cihadcı görünümlü din düşmanlarının kirli yüzlerini ortaya çıkardıkları için Bu belgeseli hazırlayan ekibe teşekkür etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

 7. aklı mantığı olan her insan şu dinlerin ne kadar salakça ve akıl dışı olduğunu görür, milyonlarca insan bir belevinin peşine takılıp gidiyor, yalanlarla insanları inandırıyorlar, muhammed dönemi islam nasıl yayılmış %90'ı halkın bilmez, Türklerin nasıl müslüman olduğunu bilmez, kur'anı bilmez,türkçesini dahi okuma gereği duymaz, onlara anlatılan hikayelere inanır. türkiyedeki müslümanların kaçı kafa kesmeden,kadın dövmeden,cariye almadan haberi var ? islam= 7 yy arap hukukudur. ayetlerde yazar mekke ve çevresine diye ama insanımız okumaz sadece inanır.

 8. video 1:14:56 dan itibaren batı propagandası. Müslüman kuranın bir kelimesinin dahi değiştiğine inanamaz. kuranın bir kelimesi bile değişmemiş değişmeyecektir. eğer bir kelimesi değişti ise tamamı değişmiştir. bu inançta biri asla zaten Müslüman olamaz! aşağıda belgesel tarafsızdı diye saçmalayanlar var. bu belgesel tamamen taraflıdır. islamı batılılara zarar vermeyecek bir kıvama getirmek için yapılmış. bu videonun en güzel yanı sünniler ve şiiler arasında ki farkı göstermesi onun dışında tamamen çöp. mesala sufiler tamamen yanlış anlatılmış özellikle mevleviler. mevlivelerin arasında kadın olmaz. bu biraz sema ile semahın farkını anlayamadıklarından ve bazı kişilerin bilerek mevlevi geleneğini baltalamasından. mevlevilerde resim olmaz. hz Alinin resmi de olmaz. mevliveler sünni ve şiliğin bir karışımı değildir. mevleviler sünnidir. ordaki gösteri ise cem evinden alınmış. ayrıca bu video kadınları çırıl çıplak soymanın her yolunu ararken rahibelerin neden çarşaflı olduğundan hiç bahsetmemiş. ayrıca bu videoda ki bilim adamları ehli sünnet değil. hadislere uydurma diyen adam mesela. tabiki uydurma hadisler var ama bunlar sahih hadis kitaplarında yer alan hadisler değil. ayrıca allah ben ve rasulum bir hüküm verdi ise size söz hakkı yok diyor. rasule uymayı ona itaat etmeyi Allah emrettiği için sünniler sünnete ve hADİSE inanır. zaten sünni demek hadis ve sünnete inan kuran ve sünnet üzerine olan demek. kuranın en büyük açıklayıcısı da sünnettir. mesela nur 30 da size helal omayan birine bakmak haramdır. peygamber size helal olmayan birine birden fazla bakmak zinadır der. evet islamda ruhban sınıfı yoktur. videonun 1:14 dk dan sonrası ise tamamen saçmalık.

  bu videonun tarafsız olduğunu iddi adenler islamı gerçekten bilmiyor islama ingiliz kalmışlar. ingiliz bir kanalın söylediğini haklı buluyorlar. bu videya tarafsız diyenler videonun son kısmını izlememiş herhalde orda kuranın sonradan yazıldığı iddi ediliyor. kadının örtünmesinin de sadece cinsel bölgeler olduğunu iddia ediyorlar

 9. Bence Allah bizim kuranı oturup kendi başımıza okuyup anlamamızı istiyor.Tabi ki şu an mevcut bilgilerle tam anlamıyla anlamam mümkün değil bunun için kendimi her anlamda geliştirip İslamiyetin altın çağında olduğu gibi geliştirmemi istiyor.Eğer o yolda olabilirsek yine nice ibni sinalar olacak.Lakin islam alemi şeytanın vesvesesi ve kendi nefisleri peşinde olurlarsa bu pek mümkün olmayacak.İslam hayat tarzıdır hoşgörü ve iyiliktir.İnsanları katagorize edip dışlayan onların zinalarını izleyerek en ufak hatalarında onları taşlayan gerici ve eski bir değildir.Kuran bilakis her döneme hitap eder.Dünya gibidir aslında her şey kuran gibidir hem cennet vardır hem cehnennem hem kötülükleri barındırır hem de iyilikleri yani demem o ki okuyup anlayalım.Yoksa allah boşuna mı OKUdedi:)

 10. Bunlar öyle sanıyorlar ki yeni bir şey bulmuşlar.Sizden önce bunu zaten alimlerimiz demişler.Kuranda surelerin yeri farklı ola bilir ve ya kelime ya da hareke farkı ola bilir ama anlam olarak deyişmez.Tahrif edemiyolar bu yüzden bilmiyorlar nasıl oyun kursunlar. Net konuşalım.Yanı kısaca eğer tahrif edə bilseydiniz 1400 yıl boyunca diger kutsal kitablar gibi Kuranı da tahrif ederdiniz.Yoksa bu kadar ucuz konuşmazdınız.Kuran ayeleri müteşabih yani anlaşılması zor olan ayeler ve anlaşılması qayet akıcı kolay ayeler var.Amma Kuran der ki fitneciler fitne çıkarmak için müteşabih ayeleri kurcalayıp dururlar.Halbu ki bir ayeni anlamak için hadislere ihtiyaç duyulur.Şurasıda garip ki milatdan önce yaşayan Aristonun ve ya diğer yunan filosofların sözlerini alırlar ve onların sözleri olduğunda kuşku duymazlar.Gel ki Peygamber efendimize 1400 yıl önce yaşamış karşılarına çıkan her hadisi uydurmaymış gibi üstünü çizib kabul etmezler.Halbuki Peygamber efendimiz bu konularda daha titiz ve dikkatli davranırdı

 11. Nefesine yenik düşüp baş örtüsü takmayı reddeden hatta sadece başıyla kalmayıp vücudunun diğer yerlerinide gösteren kadınlar kendilerini özgür sanıyor çok komik bakın şimdiki reklamlara çıplak kadınları resmen sex objesi niyetine kullanıyorlar peki İslam ne yapıyor kadınları geri plana atmıyor tam tersine onu değerli kılıyor kıymetli ve özel olan şey her zaman gizlenir.Erkek kadın eşitliğine gelirsek kadın ve erkek vücut olarak eşit değildir bu bir gerçek erkek daha güçlü bir vucut la yaratılmıştır kadınsa narindir daha duygusaldır.kadınla erkeği eşit tutarsan kadına haksızlık yapmış olursun farkında olmadan kadını kendi kulvarında olmayan biriyle yarıştırısın.umarım beni yanlış anlamamışsınızdır kadın erkeklerin başının tacıdır ama günümüzde basit bir obje gibi lullanılıyor. Kuran sadece kadınlara namusunu koru dememiştir erkeklere de söylemiştir erkeklerin avret yerleri bellidir kadının avret yerleri bellidirbu sadece vucutsal farklılıktan kaynaklı

 12. Hz muhammed in ayı ikiye yarmasi olayı dönemin çin hind roma ve pers kaynaklarında yer almıyor böyle bir olay en azından roma kaynaklarında yer almalı idi miladi 620 yıllarda yer alan bu olaya diğer medeniyetlerde rastlanmamasi düşündürücü

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here